Materiály a kvalita

eventevent-logoObuv značky ORIZO je vyrábaná z kvalitných materiálov  s výbornými vlastnosťami.

Potenie je prirodzený proces, ktorý je súčasťou toho, čo by sa dalo nazvať prirodzená klimatizácia ľudského tela. Keď cvičíme naše svaly produkujú teplo, preto si musíme nájsť cestu, ako sa ochladiť. Našu telesnú teplotu udržiavame v rovnovážnom stave potením. Na podporu našej ľudskej klimatizácie musí vodotesná tkanina prepúšťať pot von.

Ak sa potíte viac, ako tkanina prepustí, stanú sa dve veci:
1. ohreje sa vzduch vo vašej topánke, až kým je jeho relatívna vlhkosť nedosiahne 100%
2. strata tepla vyparovaním sa stane neefektívna, čo znamená, že schopnosť vášho tela udržiavať teplotu v rovnováhe je kompromitovaná.
Výsledkom je priehratie. Ľudia jednoducho vyprodukujú chôdzou pot, ktorý sa niekoľkokrát zvyšuje pri namáhavej aktivite. Celý tento pot musí byť vyvedený cez vašu obuv.

mokrenohyPrečo prestúpiť na tkaninu eVent?

Tkanina prepúšťa pot až dva krát rýchlejšie ako bežná vodotesná tkanina. Tkanina eVent vypúšťa pot von (™), čo spôsobuje, že pot sa rýchlo vyparí a udrží vašu nohu suchú.
Tkanina vám zaručuje priedušnosť a nepremokavosť.

Ako to funguje?
Technológia priamej ventilácie materiálu eVent(™) získava svoje jedinečné vlastnostnosti vďaka vlastnej a patentovanej vodotesnej membráne. Jej jedinečná kompozícia umožňuje miliónom pórom dýchať naplno. Pot sa dostáva priamo na vonkajšiu stranu tkaniny jedným jednoduchým krokom. Volá sa to technológia priamej ventilácie(™). Jej výnimčnosť je skrytá v jednoduchosti. Materiál eVent(™) jednoducho vypúšťa pot von.

 

orizo1 ORIZO vodotesná technológia kombinuje použitie testovanej vodotesnej a vzdušnej membrány s konkrétnou "vložkou", čo vedie k výrobe internej položky s tepelne spojenými švíkmi, ktoré dovoľujú zachovať nepremokavosť skontrolovanú holdingovými testami. Tieto vlastnosti a materiály dovoľujú nohe ostať trvale v suchu, dokonca aj v extrémnych podmienkach a garantuje výbornú odolnosť voči opotrebeniu. Použitie tejto technológie zaručuje vysoký stupeň komfortu. Všetky produkty s ORIZO technológiu majú garantovanú vodotesnosť na 6 mesiacov odo dňa nákupu.
   
ocrotor1 OC SYSTEM je protišmykový s rotačnými ozubenými prackami (ozubenie on/off) umožňuje komfortnú a bezpečnú chôdzu na zľadovatenom povrchu. Zároveň umožňuje kráčať na akomkoľvek povrchu bez jeho poškodenia.
   
thinsulate1 Pri použití topánok, s Thinsulate izoláciou môžete zabudnúť na chlad, pretože vaše telo udrží vždy v teple i v chladných podmienkach. Výrobky vám ponúkajú vynikajúce pohodlie, sú trvácne a sú z ľahko ošetrovaného materiálu.
primaloft1 PRIMALOFT je zimná tepelno - izolačná technológia. Naše telo udržuje izoláciu využívaním energie. PRIMALOFT využíva unikátne mikrovlákna pre úsporu energie. Tieto mikrovlákna garantujú mäkkosť, ľahkosť, komfort a teplo. Izolácia využíva milióny vzduchových priestorov vo vlákne. Vďaka týmto priestorom potenie a priedušnosť pokračuje.
   
ofp1

Stop pádom. S vyššou bezpečnosťou sa môžete postaviť ľadu, snehu, blatu alebo akýmkoľvek podmienkam vďaka OFP. Tento systém je použitý na podrážke a všetky súčasti sú vyrobené z kalenej nehrdzavejúcej ocele na získanie tuhosti
a odolnosti voči obnoseniu. Použitím tlačidla môžete otvoriť alebo zatvoriť stúpačku. Topánky sú vhodné tak ako do normálnych, tak aj do extrémnych podmienok.

   
vibram1

Každá Vibram podrážka je navrhnutá tak, aby zabezpečila maximálny výkon, komfort a trvácnosť aj najnáročnejšiemu zákazníkovi. S viac ako 60 ročnými skúsenosťami Vibram produkuje 400 modelov a každý z nich musí absolvovať testy
a prísne kontroly. Vibram podrážky urobia z topánky najlepšiu topánku na nosenie.

   
cordura1  Nová úroveň výkonu. Táto textília je vyrobená z vysoko technickej tkaniny navrhnutej DuPontom pre trvácnosť a silu. Aj najľahšia tkanina CORDURA má dvojnásobnú odolnosť voči opotrebovaniu v porovnaní so štandardmi. Poráža všetky testy žmolkovania a prašnosti. CORDURA zabezpečuje odolnosť a dlhú životnosť jednotlivých tkanín. CORDURA je registrovaná továrenská a ochranná značka spoločnosti DuPontu.
   
coolmax1

COOLMAX je efektívna tkanina, založená na vláknach, ktoré riadia vlhkosť. Systém odburáva pot z tela pomocou vlákien, ktorými sa rýchlo vyparuje, čo umožňuje nositeľovi chladnejší a komfortnejší pocit.

 
   
max1  Najvšetranejšie typy a vzory bez ohľadu na to, kde ste a kde chodíte. Je vhodná do všetkých typov prostredia - do močarín, pastvín, púští a žatevných plôch.
   
microfiber1 Microfiber je zmes polyesteru a polyamidu. Tkaniny, ktoré sú takto vyrobené z mikrovláken sú výnimočne mäkké a udržujú si svoj tvar. Sú používanie tiež pri čistení, pretože ich výnimočnou schopnosťou je absorbovať oleje.
   
weather1 Polypropylénové vlákna neabsorbujú vlhkosť z vonku a na rozdiel od iných sa sušia veľmi rýchlo. Sú veľmi pohodlné
a vždy suché. Použitím tohto prvku vo vnútri tehnickej obuvi vďaka ihličkovitému procesu so špeciálnymi vláknami
a hliníkom v mikro otvorch môžete získať veľmi vysokú úroveň odvádzania potu. Izolácia a tepelná vodivosť dodávajú vašim nohám pohodlie.
   
koza1 VERA PELLE - PRAVÁ KOŽA